Historia Biblii

Historia Biblii

To historia powstania słowa Bożego, 3500 lat historii Biblii opowiedziane w godzinę. To nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie, gdzie można dotknąć eksponatów.
Trzy i pół tysiąca lat opowiedziane w godzinne i pokazane na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Fundacji Areopag zależy na tym, aby każdy, kto ją odwiedzi, mógł dotknąć eksponatów, wsiąść do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów zapisanych na skórach i pergaminach i poczuć jak niezwykłe jest przetrwanie tych słów aż do dzisiaj. Znalezione w glinianych dzbanach nad morzem martwym rękopisy wprawiły uczonych w osłupienie. Do tej pory najstarsze znane rękopisy pochodziły z X i XI wieku ne. Znalezione zwoje dowodzą, jak starannie i wiernie przepisywano Biblię. Od Qumran poprzez dekalog, Septuagintę, Wulgatę i Biblię Gutenberga, po Pisma Erazma z Rotterdamu i Lutra aż do Biblii Ostrogskiej. To wystawa, która umożliwia dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, a także współczesnych reprintach starych wydań. Są także oryginalne wydanie z XVI i XVII wieku.
Pomysł wystawy zrodził się kilka lat temu, chodziło o to, by w jednym miejscu pokazać przejrzyście i kompleksowo historię powstania Pisma Świętego. W jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na nasze półki w naszych biblioteczkach domowych.

 

Ciekawa inicjatywa naszych Braci z Kościoła Zielonoświątkowego.

„Galeria nad Młyńszczokiem” w Zamku w Zebrzydowicach

14 – 19 marca 2017
godz. 9:00-19:00 (wejście o pełnych godzinach)