Zagrożenia duchowe

archaniol-michal     Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromnić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

Tematyka tej strony obejmuje egzorcyzmy oraz problem zniewolenia, dręczenia i opętania demonicznego. Wszystkim poszukującym pomocy polecamy poradnik „Pierwsza pomoc”, w którym można znaleźć informacje, jak postępować w sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie działania złego ducha. Zapraszamy także do działu „Zagrożenia duchowe”, gdzie możesz poczytać o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą satanizm, okultyzm, spirytyzm, magia, wróżbiarstwo i pseudo-duchowość New Age.

Ideologia gender – zagrożenie dla cywilizacji – wykład w Sejmie księdza profesora Dariusza Oko

Homeopatia – ezoteryka czy medycyna? Tekst ks. dr hab. Andrzeja Kowalczyka, który ukazał się w „Służbie Zdrowia”

Czy Grotowski był satanistą? Czy joga szkodzi? Czy „pozytywne myślenie” może prowadzić do depresji? Czy książki o Harrym Potterze są przedszkolem okultyzmu? Media pokazują dziś kolorowe wizerunki magii, wschodnich sztuk walki, astrologii. Odsłaniamy drugą stronę tych praktyk. Pisząc o duchowych zagrożeniach opieramy się na świadectwach konkretnych osób, znanych z imienia i nazwiska.

Strona poświęcona Świadkom Jehowy