Kim jesteśmy

   Wigilijka na Oazie w 1993 roku

Początki naszej wspólnoty sięgają końca lat 80-tych, kiedy to z inicjatywy kilku uczniów szkół średnich, zauroczonych prowadzonymi w sąsiedniej parafii weekendowymi rekolekcjami Ruchu Światło – Życie, zawiązała się w parafii „Oaza”. Na początku nie była ona związana formalnie z Ruchem. Wspólnota przechodziła różne koleje losu, to rozkwitając, to znów kurcząc się do kilku osób. Z czasem odłączyła się „Starsza Wspólnota Oazowa”, która później zmieniła nazwę na „Wspólnota Modlitewna”. W Wielki Poniedziałek 2008 roku stała się ona oficjalnie Odnową w Duchu Świętym, co stanowi potwierdzenie kierunku, w którym wspólnota od dłuższego czasu podążała.

 Rok 2009

 

21 listopada 2011 roku nasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przybrała nazwę „Wypłyń na głębię”. Te słowa Jezusa są dla nas wezwaniem, by nie stać w miejscu, ale by iść za Bożym wezwaniem…

Rok 2010

 

 

Głównymi celami wspólnoty jest pogłębianie osobistej relacji z Jezusem, otwieranie się na Ducha Świętego oraz służba w Kościele, szczególnie w parafii .

 Rok 2011

 

Opiekunami wspólnoty byli: ks. Dariusz Ludwin (do 2005 roku), ks. Kuba Kałachurski (2005 – 2008), ks. Robert Szczotka (2008 – 2012) i ks. Paweł Marczyk (2012 – 2016). Obecnie opiekuje się nami ks. Władysław Bajer.

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek. Co miesiąc odprawiana jest Msza święta wspólnotowa, a raz na trzy miesiące Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Zwykle w drugie niedziele miesiąca po Mszy popołudniowej organizowane są czuwania modlitewne z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej. W trzecie niedziele miesiąca nasza wspólnota przygotowuje oprawę liturgii w czasie Mszy świętej o godzinie 10:00. Poza tym każdego roku bierzemy udział w Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie. Jesienią wyjeżdżamy na wspólnotowe weekendowe rekolekcje integracyjno-formacyjne.
Aktualne informacje odnośnie naszych najbliższych spotkań oraz wydarzeń staramy się zawsze zamieszczać w naszym kalendarzu.

Aktualnie nasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wypłyń na głębię” liczy ponad pięćdziesiąt osób.